صفحه اصلی مدارس بین المللی مالزی و کوالالامپور
Malaysia International Schools

مدارس بین المللی در مالزی

 


قواعد کلی در مدارس بین المللی مالزی:

1: به طور معمول در اغلب مدرسه های بین المللی انگلیسی زبان، دوره های پیش نیاز آموزش زبان انگلیسی برای دانش آموزانی که به این زبان آشنایی کافی ندارند طراحی شده و از طرف مدرسه ارائه می شود. شهریه و نوع برگزاری این دوره ها از هر مدرسه تا مدرسه ای دیگر متفاوت است.

2: توجه کنید که در کلیه مدارس بین المللی مالزی، دانش آموزان جدید تنها تا شروع کلاس 10 پذیرفته می شوند. به این معنا که به عنوان مثال دانش آموزی که تا پایان دوم دبیرستان را در ایران گذرانده، در مدارس بین المللی مالزی حداکثر در کلاس دهم پذیرفته خواهد شد.

3: مدارس بین المللی مالزی به طور معمول از سن مهد کودک (سه سالگی) تا پیش دانشگاهی (18 سالگی) را به طور کامل پوشش می دهند.

4: برخی مدارس به علت میزان بالای درخواست ثبت نام و ظرفیت محدود، لزوماً همیشه پذیرای دانش آموزان جدید نیستند. هم چنین برخی مدارس جهت پذیرش دانش آموز علاوه بر بررسی نمرات و سوابق تحصیلی، به انجام مصاحبه با دانش آموز و خانواده می پردازند.

5: به هزینه های مدرسه، 300 تا 1500 رینگیت در سال بابت کتاب ها و وسایل آموزشی اضافه می شود.

مدرسه بین المللی سِیفول (Sayfol International School)

(سیستم آموزشی بریتانیایی)

موارد آموزشی در دوره ابتدایی (پیش دبستانی تا سال 6 ابتدایی) شامل "زبان و ادبیات انگلیسی"، "ریاضی"، "آی تی و کامپیوتر"، "تاریخ"، "جغرافیا"، "علوم"، "موسیقی"، "هنر"، "ورزش و تندرستی" می باشد. دانش آموزان در این دوره ملزم به انتخاب زبان دوم (فرانسه یا ژاپنی) هستند. برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان، کلاس های فوق برنامه تقویت زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است.

مفاد آموزشی در دوره دبیرستان (سال های 7 تا 11) شامل "زبان انگلیسی"، "شاخه های مختلف ریاضی"، "زیست شناسی"، "علوم تجربی"، "تاریخ مالزی"، "تاریخ"، "جغرافیا"، "مدیریت و تجارت"، "هنر"، "موسیقی"، "آی تی و کامپیوتر"، "ورزش و تندرستی" می باشد. دانش آموزان در این دوره نیز ملزم به انتخاب زبان دوم (فرانسه یا ژاپنی) هستند.

سال 12 و 13 که پیش دانشگاهی محسوب می شود، تحت استاندارد A’Level کمبریج و با دروسی مانند "اقتصاد"، "مدیریت و بازرگانی"، "حسابداری"، "ریاضیات"، "فیزیک"، "شیمی" و "زیست شناسی" ارائه می شود.

هزینه ها:

هزینه ورودیه مدرسه که تنها در سال اول ثبت نام دریافت می شود: 4500 رینگیت

ودیعه: معادل یک ترم تحصیلی ( 2800 تا 7800 رینگیت که پس از پایان تحصیل باز گردانده می شود)

شهریه مدرسه: از 2800 تا 7800 رینگیت برای هر ترم (سال تحصیلی شامل 3 ترم است)


نحوه ثبت نام و اخذ ویزای دانش آموز و همراه:

برای ثبت نام در مدرسه بین المللی سیفول و اخذ ویزای دانش آموزی و همراه (پدر یا مادر)، لازم است ابتدا برای ویزای ورودی دو ماهه اقدام نمایید. پس از اخذ ویزای ورودی، وارد مالزی شده و در مدرسه ثبت نام خواهید کرد. مدرسه پس از دریافت هزینه ها و ثبت نام قطعی دانش آموز، برای ویزای تحصیلی وی و همراه اقدام می نماید.

برای آگاهی از جزئیات بیشتر و نحوه دریافت ویزای ورودی و ثبت نام در مدرسه، از طریق این صفحه با ما تماس بگیرید.